serwisy tematyczne
Katalog rozwiązań
Newsletter

22.10.2008
Podsumowanie Drugiego Pikniku Gospodarczego

Innowacyjna, energooszczędna i powierzchnio-oszczędna gospodarka wejdzie w codzienność przy dobrym zarządzaniu projektami , a mobilne płatności z wykorzystaniem e- mediów ułatwią życie przy doskonałej komunikacji międzyludzkiej,  adepci Międzynarodowej Szkoły Młodych Liderów Gospodarczych i Społecznych będą kreować  innowacyjną i nowoczesną gospodarkę – to tematy konferencji ” E- Gospodarka” na Drugim Pikniku Gospodarczym  z rozpoczętych działań Unijnego Funduszu Przedsiębiorczości tworzymy społeczeństwo informacyjne, pod patronatem Prof. Jerzego Buzka.

Patronat nad  tworzoną przez SUFP Międzynarodową Szkołą Młodych Liderów Gospodarczych i Społecznych objął Prof. Jerzy Buzek.

To nowatorskie przedsięwzięcie - budowanie szkoły ponad granicami, obalając wszelkie granice, gdzie  jedyną królową jest nauka połączona z doświadczeniem to sztukmistrzostwo. To adepci tej szkoły przy wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi jakie daje” e-gospodarka”, będą kreować nowoczesną gospodarkę.

E-media -   Prof. WSUS dr hab. Krystyna Doktorowicz Dziekan Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego

Społeczeństwo informacyjne to proces ustawicznego uczenia od narodzin po sędziwy wiek. E- media, gdzie zmierzamy  tego  nie wiemy, ale wykorzystujmy twórczo internet jako „skarbnicę wiedzy – super bibliotekę” i wykorzystujmy  do tworzenia kultury wyższej. To My- Społeczeństwo  będziemy tworzyć internetową TV na wysokim poziomie.

E- gospodarka innowacyjna – Marian Warzecha Przewodniczący Rady Programowej SUFP

Automatyczne systemy parkowania to wielopoziomowe garaże nadziemne, podziemne i  mieszane nadziemno-podziemne, czas parkowania  30 sekund, a wszystko przy użyciu e – karty, oszczędzając czas i pieniądze. Takie garaże można zbudować w sześć miesięcy, przy stosunkowo niskim nakładzie kosztów , mogą być lokalizowane wszędzie : centra miast, urzędy, uczelnie, lotniska, obiekty sportowe, galerie handlowe, itp.   Chodniki i zieleńce znów wrócą do mieszkańców miast.

E – energetyka -  Piotr Kałuski Prezes Oddziału Mazowieckiego SUFP

"Energia to skarb, czy musi być droga ?  NIE . Oświetlenie LED dzięki swoim zaletom, a zwłaszcza niskiemu zużyciu energii, wchodzi przebojem na światowy rynek oświetleniowy !” Zamieniamy dotychczasowe publiczne, zakładowe i domowe oświetlenie na lampy LED, oszczędzając do 70 %, to w czasach kiedy tak cenna jest energia to doskonałe rozwiązanie.

E – mobilne płatności-  Eugeniusz Ling mgr inż. SkyCash

Telefon komórkowy to nie tylko „przyrząd” do rozmów o tym już zdążyliśmy się przekonać, a do czego jeszcze może służyć sam aparat, a zwłaszcza numer telefonu?. Nasz numer telefonu to również numer konta, a aparat telefoniczny to „super bankier”, wszystkie zakupy i rachunki w ułamku sekundy wykonamy bez zwiększania opłat za rachunek bankowy,. To już działa w świecie, dołączymy do nowatorów. .Drzewa w  lasach  będą znów dla nas!

E- szkolenia -  Michał Laskowski Wiceprezes” Inforg” Katowice

Życie codzienne to zawodowe i  domowe obowiązki, jak można je ułatwić?. Mając komputer i program do  „zarządzania projektami”. Doskonały program, który ułatwia zarządzać małym projektem jakim jest np.  remont mieszkania, po zarządzanie budowami np. dróg, zakładami pracy. Doskonały produkt dla administracji publicznej, przedsiębiorstw.

Budujemy  platformę e- nauka, obalając  granice i mury, docierając  z  „wiedzą pod szczechy”. To olbrzymie przedsięwzięcie potrzebuje wsparcia naukowego, inwestorskiego, administracyjnego, sponsorskiego, a promowanie się na tle takiego przedsięwzięcia doda tylko splendoru „darczyńcom”.

Komunikacja międzyludzka - Publick Relations to nieodzowne narzędzie porozumiewania się w świecie biznesu  to wypowiedź Małgorzaty Sznicer specjalistki  Public Relations.

Pozytywna energia, gdzie ją  znaleźć? Podczas spotkań człowieka z człowiekiem w miłej i twórczej atmosferze, podczas bezpośrednich rozmów przy  kawie w takt dźwięków klasyków  takich jak Beethoven, Mozart w wykonaniu kwartetu „SUBITO”, a oczy nacieszyć” śląskimi pejzażami w ramach „ Jana Bembenisty  prezentowanymi  w galerii  „Marchołta”, artysty wystawiającego swoje prace w Śląskiej Galerii Sztuki w Bytomiu.

W takim anturażu Aleksander Fiszer  Prezes Klubu Niezależnych Stowarzyszeń Twórczych „Marchołt” w Katowicach gościł uczestników Drugiego Pikniku Gospodarczego tworzymy E- Gospodarkę  organizowanego przez SUFP, tak uczestnicy nawiązywali kontakty, które przerodzą się w kontrakty.

 

 Gospodarzami Pikniku Gospodarczego tworzymy E-Gospodarke byli:

  • Jadwiga Stalmach – Prezes Oddziału Śląskiego SUFP,
  • Aleksander Fiszer Prezes KNST „Marchołt”

Zaproszenie przyjęli:

  • Prof. Jerzy Buzek poseł do Euro Parlamentu
  • Bogusław Śmigielski Marszałek Województwa Śląskiego
  • Michał Czarski Wiceprzewodniczącego Sejmiku Śląskiego
  • Piotr Uszok Prezydent Miasta Katowice
  • Jan Rzymełka poseł do Sejmu RP
  • Kazimiera Wodz Prof. Socjologii Uniwersytetu Śląskiego
  • Jacek Wódz Prof. Socjologii Uniwersytetu Śląskiego, Dyrektor  Międzynarodowej Szkoły Nauk Politycznych
  • Marian Salwiczek Wiceprezydent Miasta Chorzów

 

sufp sufp
sufp sufp


Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności
Projekt: 2BITS